niedz.. wrz 25th, 2022

Chiny w ramach ćwiczeń wojskowych symulują uderzenia na okręty US Navy.

Chińska armia praktykuje tzw. strajki, aby zapobiec przybyciu sił amerykańskich z pomocą armii tajwańskiej w przypadku proponowanej wojny.

O tym informuje Reuters , powołując się na raport Ministerstwa Obrony Tajwanu.

„Ministerstwo Obrony Tajwanu, w raporcie dla parlamentu, powiedziało, że Chiny nadal wzmacniają swoją gotowość bojową do ataku na wyspę. Skupiło się na pierwszym łańcuchu wysp, który biegnie od Japonii przez Tajwan, Filipiny i dalej Chińskie morza przybrzeżne” – czytamy w publikacji.

Według raportu Chiny mogą użyć sił specjalnych lub agentów do zniszczenia systemów dowodzenia Tajwanu i uszkodzenia infrastruktury podczas ataku, a także są w stanie przeprowadzać ataki elektroniczne w celu zakłócenia komunikacji i systemów dowodzenia.

Inwazja Rosji na Ukrainę jest również badana przez Chiny i skłoniła je do „zmiany” swoich planów ataku na Tajwan , powiedział minister.

Warto zauważyć , że napięcie między Tajwanem a Chinami wzrosło od czasu, gdy przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odwiedziła Tajpej w zeszłym miesiącu, rozzłościła Pekin, który uważał, że wtrąca się we własne sprawy.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.