pon.. paź 3rd, 2022

Petr Chernik zauważył, że na odległym Trans-Uralu wciąż jest sporo broni.

Rosja wyczerpała już broń, która znajdowała się na terytoriach w pobliżu Ukrainy. Najeźdźcy zabrali Białorusinom nawet 12.000 ton broni , ale na odległym Trans-Uralu wciąż jest dużo broni.

Zostało to ogłoszone przez eksperta wojskowego Petra Chernika na kanale NTA.

„Dlatego zmniejszyłbym ten stopień, aby do nowego roku wszystko się skończyło dla wroga. Dlaczego ta faza jest teraz bardzo gorąca? Jesień jest w nosie, jesienią będzie padać. Musimy to zrozumieć. prawie niemożliwe. Jednak pojedynki artyleryjskie to według mnie perspektywa, która nas czeka w sensie militarnym – wyjaśnił.

Chernik zaznaczył, że Ukraińcy będą mogli naprawdę wypuścić powietrze w czterech okolicznościach.

  • „Po pierwsze, Federacja Rosyjska została zdefragmentowana i zdezintegrowana.
  • Po drugie, broń nuklearna została wywieziona z Rosji.
  • Po trzecie: fakt, że powstała warunkowa „republika rosyjska”, i tak będzie świetnie. Zostali odcięci od wolnych zasobów syberyjskich – ropy i gazu.
  • Po czwarte: wstąpiliśmy do NATO.

A teraz szczerze – czy to się szybko stanie?” – powiedział ekspert.

Peter Chernik podkreślił, że głównym celem tej wojny jest wyeliminowanie rosyjskiej państwowości.

„Na planecie Ziemia tyraniczna, cała 1/9 ziemi z imperialną filozofią nie dogaduje się z demokratyczną Ukrainą: albo my oni, albo oni my… Chciałbym przekazać główne przesłanie: to nie jest sprint bieg, to nie jest bieg dystansowy, to jest – maraton. A jest naprawdę bardzo trudny i może być długi. Nie daj Boże, żeby wszystko się kruszyło – podsumował ekspert.

Przypomnijmy, że rosyjskie wojsko planuje wznowić ofensywę na Donbas i region Zaporoże . W tym celu, według eksperta wojskowego Siergieja Grabskiego, Rosja ma wystarczające zasoby ludzkie. Grabsky zaznaczył, że Kreml wykorzystał do tej pory zaledwie 10% całej milionowej armii.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.