niedz.. wrz 25th, 2022

Psi Patron ratuje Ukraińców przed minami i pociskami – Ukrposhta wydała kolejną serię wojennych znaczków z maskotką Państwowego Pogotowia Ratunkowego – psem służbowym – węszącym ładunki wybuchowe.

Znany ukraiński „saper” wygrał w głosowaniu powszechnym, które odbyło się w „Ukrposzta”, a teraz zdobi nowy znaczek. Dla niej ilustratorka stworzyła 8 historii o tym, jak Patron pomaga ukraińskim saperom znaleźć materiały wybuchowe. Już tradycyjnie sprzedaż znaczków rozpoczęła się od wykupu na Majdanie, na który przybył sam bohater patrona, co wywołało niemałe emocje, jak podaje TSN.19.30 .

Jest prawdziwym faworytem ukraińskich dzieci, bo w przystępnej formie, w komiksach i rysunkach od samego początku agresji Kremla opowiada małym Ukraińcom o zasadach postępowania z przedmiotami wybuchowymi, minami i pociskami, którymi Rosja wypchała naszą ziemię.

Sasha i jego przyjaciele jako pierwsi przebijają się przez tłum do psa. Chłopaki zostali już filatelistami, bo zebrali całą kolekcję znaczków poświęconych oporowi Ukraińców na rosyjską agresję. „Kiedy wystartowała pierwsza wersja marki, zacząłem zbierać wszystko. Lubię „Dobry wieczór” i lubię markę „Patron”. Naprawdę fajnie – mówi chłopiec.

Na Poczcie Głównej, gdzie tradycyjnie prezentowane są wojenne znaczki, panuje wiele emocji. Jedna z kolejek to kupić arkusz znaczków i koperty z wizerunkiem Patrona, druga to ich spłata. Następnie ustawiają się w kolejce po zdjęcie z głównym bohaterem Patronem, a następnie po autograf projektanta-ilustratora.

Aleksander Nikityuk przedstawił Patrona jako bajkowego bohatera w 8 różnych tematach. A w każdym znaczku ukrył małą niespodziankę dla najbardziej uważnych. „Jeśli zajrzysz tutaj, znajdziesz kilka drobnych humorystycznych szczegółów – w Odessie jest książę i ma karabin szturmowy Kałasznikowa. Jedną tajemnicę zdradziliśmy już i jest tak mała, że trzeba ją zbadać przez lupę – mówi ilustratorka.

Ukraińcy w głosowaniu powszechnym zdecydowali się na portretowanie psa Patrona na kolejnej serii znaczków. Pierwszy nakład liczy milion arkuszy, a sprzedaż ruszyła już nie tylko w oddziałach Ukrposhty i na ukraińskich platformach internetowych, ale nawet na platformach międzynarodowych – Amazon i eBay. I oczywiście nie bez ograniczeń – 5 znaczków, kopert i pocztówek w jednej ręce. „Ukrposhta” spodziewa się wytargować milion euro i wysłać go na cele charytatywne.

„Ta seria znaczków ma nie tylko popularyzować psiego Patrona, ale także zebrać pieniądze na specjalny pojazd do zdalnego rozminowywania, który uratuje jeszcze więcej istnień ukraińskich saperów. A część pieniędzy zostanie przekazana do schronisk dla zwierząt – mówią na poczcie.

Przeczytaj także:

„To bardzo poważna kwota”: Polska zażąda od Niemiec reparacji za II wojnę światową

O grzybach z paszportem: na Zakarpaciu unikający wymyślili plan ucieczki za granicę

Był to bardzo fałszywy powód do ataku na Ukrainę: MSZ ostrzega Mołdawię przed niebezpieczeństwem ze strony Federacji Rosyjskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.